У цей день, який було затверджено Генеральною асамблеєю ООН у 2001 році, різні організації всього світу висловлюють підтримку переселенцям і біженцям у всьому світі, звертаються до громадськості та інших організацій, щоб привернути увагу до тих кому необхідна допомога і захист.
Згідно з міжнародним правом, біженці - це люди, які не можуть або не бажають повернутися у країни, з яких вони походять, бо стали жертвою переслідувань через расову або релігійну приналежність, громадянство, політичні погляди або приналежність до конкретної соціальної групи.
Протягом багатьох років Україна робить все для того, щоб стати другою домівкою для іноземців та осіб без громадянства.
Статистика станом на 1 червня 2020 року говорить про те, що на обліку територіальних органів ДМС перебувало 1279 біженців та 833 особи, які потребували додаткового захисту, у тому числі - 173 дитини у складі сім’ї у віці до 14 років.
Протягом 2020-2021 років до вищезазначених проблем додалася ще й – пандемія COVID-19.
Державна міграційна служба України сприяє інтеграції біженців в українське суспільство, зокрема – наразі в Закарпатській, Київській та Одеській областях функціонують пункти, в яких тимчасово можуть бути розміщені біженці.
Державна міграційна служба України долучена до опрацювання змін в міграційне законодавство та пропонує оновити правове регулювання сфери надання міжнародного захисту іноземцям та особам без громадянства, яка на цей час регламентується Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».
Пропонується запровадити нову форму захисту - інститут притулку, встановити дві форми процедури розгляду заяв про захист (загальну та прискорену), удосконалити порядок прийому заяв про захист на державному кордоні України, порядок прийому заяв про захист від осіб, які утримуються в установах попереднього ув’язнення, пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, запровадити інтеграційні заходи для осіб, яким надано захист в Україні, тощо.
Запропоновані законопроєктом новели узгоджуються з нормами європейського законодавства у цій сфері та відповідають міжнародним зобов'язанням України щодо захисту біженців.
Державна міграційна служба України готова до продовження співробітництва з Представництвом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні та його виконавчими партнерами, задля створення сприятливих умов реалізації прав та свобод біженців. Ця гуманітарна місія формує міжнародний імідж України, де домінують загальновизнані людські цінності, що є необхідною складовою для життя та розвитку європейської держави.
Немає коментарів:
Дописати коментар