пʼятницю, 10 грудня 2021 р.

"16 днів проти насильства" в Бібліотеках Солом'янки

З метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок щороку з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія "16 днів проти насильства". Бібліотеки Солом’янки активно долучаються до цієї інформаційної кампанії.

У бібліотеці "Преображенська" відкрилася виставка дитячих малюнків "Світ без насильства очима дітей", до участі в якій долучилися юні користувачі бібліотеки. Як видно з малюнків юних користувачів бібліотеки, діти хочуть, щоб люди любили, поважали й не кривдили один одного і природу.

ЦРБ імені Ф.Достоєвського 30 листопада провела правоосвітній вебінар «Запобігти насильству» за участю Надії Ситник, старшої інспекторки з особливих доручень відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції, капітана поліції, під час якого були висвітлені питання недопустимості насильства, а особливий акцент зроблено на реальних діях та кроках протидії насильству у різних сферах.

Також відбулися інші заходи:
У бібліотеці №11 проведено інформаційний день "Скажи СТОП насильству". Користувачів проінформували та роздали пам'ятки, про те, що потрібно робити і куди звернутися, якщо вони або їхні знайомі стали жертвами насилля. 
Бібліотека №13 провела онлайн майстер-клас з виготовлення тематичного плаката "Я вільна, бо я – жінка!", який закликає боротися з таким ганебним явищем, як насильство над жінками.
Бібліотека з питань мистецтва імені М.Бажана провела правове інформування користувачів бібліотеки про проблеми та шляхи вирішення, ознайомлено із законодавчими документами. 
Бібліотека імені В.Нестайка для дітей створила правову відеомозаїку "СТОП, насильство!", в якій розкрила непросту тему захисту жертвами насильства своїх прав, а також наголосила на важливості проговорення в суспільстві цієї проблеми.
Бібліотека сімейного читання імені М.Лермонтова представила експрес-викладку "Мій світ - без насильства".
Бібліотека імені О.Довженка розробила правовий гід для суспільства "Торгівля людьми", що містить корисні поради, що допоможуть не стати жертвою торгівлі людьми, уникнути рабства. Пам'ятка для осіб, які бажають виїхати за кордон.
Бібліотека імені Є.Гуцала організувала книжкову виставка-застереження "Зупинимо булінг разом", що стане в пригоді дітям і батькам, допоможе зрозуміти важливість цієї теми і знайти шляхи її подолання. У художніх творах, представлених на виставці, розкривається дана проблема та вказуються можливі шляхи виходу з неї.
 
Вікторину «Права літературних героїв» підготувала бібліотека «Солом’янська».
Книжкову виставку "Закони, за якими ми працюємо, живемо, вчимося" оформила бібліотека імені М.Лермонтова.
Інформування «Я маю право знати» провела бібліотека імені М. Реріха 
Книжкову виставку "Підліток і право" представила БСЧ імені О.Гончара

Також бібліотеками проведені заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом:
Виставку-застереження «СНІД: подумай про майбутнє - обери життя» підготувала імені І. Світличного. В цій бібліотеці відбулась акція солідарності «Червона стрічка як символ розуміння»

"СНІД - небезпечне захворювання" - пояснювала своїм користувачам бібліотека №13.

Онлайн-тести "ВІЛ-інфекція та СНІД" підготувала бібліотека "Преображенська". 
"СНІД - невидиме зло" - бесіда та книжкова виставка в бібліотеці імені О.Донченка.
"СНІД: як впильнувати себе" - тема вебінару, який провів Отто Стойка, лікар-методист Центру громадського здоров'я МОЗ України, організованого ЦРБ імені Ф.Достоєвського.

Віртуальну вікторина "СНІД - проблема соціальна" підготувала бібліотека №11.
"Як вибудувати особисті межі" - практичні поради користувачам Публічних бібліотек Солом'янки надала психолог, психотерапевт Злата Біневич

Для довідки.
1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок і запропонувала урядам, міжнародним та неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми. Символом проти всіх форм насильства над жінками стала біла стрічка. Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.

Більшість держав, зокрема й Україна, включили принцип недискримінації, як це сформульовано в міжнародних документах з прав людини, у своє внутрішнє законодавство (Конституція України, Закони України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про протидію торгівлі людьми» та інші).

Немає коментарів:

Дописати коментар